Sufity ARmstrong

Sufity Armstrong

Sufity Armstrong

Sufity mineralne zwane również jako:

  • sufity akustyczne
  • sufity modułowe
  • sufity kasetonowe
  • sufity panelowe
  • sufity Armstrong 
  • sufity systemowe etc.

zyskują coraz większą popularność na Polskim rynku.

Duże zainteresowanie sufity mineralne zawdzięczają ich prostemu i szybkiemu montażowi. Oczywiście to nie jedyna zaleta… Oprócz wymienionej wyżej nie można zapomnieć o możliwości dostępu w przestrzeń pomiędzy stropem a sufitem w każdej części powierzchni sufitu. Ponadto relatywnie niski koszt zakupu, estetyka,  możliwość montażu wybranego rodzaju oświetlenia (rastry lub oświetlenie halogenowe), możliwość miejscowej naprawy poprzez wymianę uszkodzonego lub zabrudzonego panela itp.

Istnieje wiele rodzai kasetonów (paneli, wypełnień), ale o tym może następnym razem. W tym poście chciałbym skupić się na konstrukcjach. Tym samym wyróżniamy trzy podstawowe:

  • Sufit podwieszany – konstrukcja widoczna
  • Sufit podwieszany – konstrukcja częściowo widoczna
  • Sufit podwieszany o ukrytej konstrukcji

Pierwsza z wymienionych jest rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym. Rekomendowana do pomieszczeń, gdzie estetyka nie odgrywa pierwszoplanowej roli.

Konstrukcja częściowo widoczna jest przeznaczona do pomieszczeń, gdzie estetyka wykończenia jest istotna. W przypadku tego rozwiązania stosuje się panele sufitowe frezowane o krawędzi E. Kasetony montuje się od góry na konstrukcji T24 lub T15.

Sufit podwieszany o ukrytej konstrukcji to stosunkowo duży wydatek. Nie mniej jednak efekt wizualny jest piorunujący. Brak widocznej konstrukcji sprawia, że na pierwszy rzut oka wydaje się jakby sufit unosił się w powietrzu.

Reasumując wyróżnia się trzy rodzaje konstrukcji modułowych sufitów podwieszanych Armstrong. Różnią się one krawędzią paneli sufitowych, która z kolei warunkuje sposób montażu. Dostępne są płyty sufitowe z krawędzią A, z krawędzią E oraz z  krawędzią X Opisywane konstrukcje sufitów Armstrong  wpływają na estetykę wnętrza. Płyty sufitowe z krawędzią X są najbardziej efektowne, ale również najdroższe. Wszystkie typy modułowych sufitów podwieszanych oferowane są w różnych kolorach i rodzajach powłoki. Montuje i demontuje się je łatwo i szybko.

 

Montaż sufitu podwieszanego POLIMEX

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s